Ar verta dėtis dantų implantus?

Dantų atkūrimo galimybės žmones domino jau neatmenamų laikų, tačiau anksčiau odontologijos sritis dar nebuvo taip smarkiai pažengusi. Jei dėl tam tikrų priežasčių tenka šalinti pažeistus dantis, būtina apgalvoti ir tai, kaip juos atkursite – jei kramtant maistą žandikauliai negaus pakankamai didelės apkrovos, tai gali turėti įtakos veido išvaizdai, virškinimo procesui, ir t.t. Kai tenka atkurti dantis, dažnu klusimu tampa tai, ar verta dėtis dantų implantus, taigi, kokiais privalumais bei trūkumais pasižymi dantų implantai?

Moderniausias dantų atkūrimo būdas

Nors tuomet, kada tenka atkurti dantis, galima pasvarstyti ir apie dantų tiltelių ar išimamų protezų pasirinkimą, tačiau tokie sprendimai nėra pakankamai efektyvūs. Svarbu paminėti tai, kad dantų implantai tarnauja kelis dešimtmečius ar dar ilgesnį laiką, o implantavimo metu nėra reikalingi atraminiai dantys. Jei nusprendžiama rinktis dantų tiltelį, labai svarbu tai, kad šalia esantys dantys būtų pakankamai tvirti, todėl tuomet, jei tenka atkurti didesnį dantų skaičių, toks pasirinkimas pasiteisina tikrai ne visada.

Geresnė kramtymo funkcija

Priešingai nei kiti dantų atkūrimo metodai, dantų implantai turi tvirtą atramą (implantas yra įsriegiamas į kaulinį audinį), todėl žandikauliai yra apsaugomi nuo jų nykimo. Jei žandikauliams tenka nepakankamai didelė apkrova, ilgainiui jie gali imti tirpti, o tai turės neigiamą poveikį ne tik sveikatai, bet taip pat ir išvaizdai. Labai svarbu tai, kad dantų implantavimo procedūra būtų atliekama kiek įmanoma greičiau po dantų netekimo, nes tai padės išvengti papildomų procedūrų poreikio (jei dantys implantuojami praėjus ilgiau nei vieneriems metams po dantų netekimo, gali prireikti sinusų pakėlimo ar kaulo priauginimo procedūrų).

O kaipgi dėl kainos?

Nors išimami dantų protezai ar dantų tilteliai kainuoja pigiau nei implantai, tačiau svarbu įvertinti, kad šios procedūros negarantuoja pakankamai didelio efektyvumo. Dantų tilteliai įprastai tarnauja maždaug dešimt metų, o išimami dantų protezai negarantuoja pakankamo stabilumo. Dantų implantų kaina visada priklauso nuo to, kokią kliniką nusprendžiama pasirinkti, ir kokio gamintojo implantai yra parenkami, taigi, pasidomėkite įvairiomis galimybėmis, ir tikrai rasite palankiausią sprendimą.

Balti dantys | Dantys be karieso | Kaip atbalinti dantis | Kaip prižiūrėti dantis | Burnos higiena | Ar verta dėtis dantų implantus? | Dantų implantai Vilniuje kaina | Gražūs dantys – dantų implantų magija | Implantai dantims pigiau: kaip rasti geriausią pasiūlymą? | Straumann dantų implantai: svarbiausi privalumai