Burnos higiena Vilniuje

Burnos higiena : kas tai ir kam ji reikalinga?

Odontologijos klinikoje rekomenduojama apsilankyti kartą per pusę metų – šio vizito metu yra įvertinama dantų būklė ir atliekama profesionali burnos higiena, kuri padeda panaikinti susikaupusias apnašas ir nuvalyti susidariusius dantų akmenis.

Kodėl svarbu burnos higieną atlikti reguliariai?

Net ir tada, jei dantų priežiūrai yra skiriama pakankamai dėmesio, ne visada galima išvengti dantų apnašų kaupimosi ir akmenų formavimosi. Jei profesionali burnos higiena nėra reguliariai atliekama, tokiu atveju gali atsirasti įvairių dantų pažeidimų,  ir tokiu atveju dantų gydymas taps ilgesnis, brangesnis  ir sudėtingesnis. Kada taip nenutiktų, rekomenduojama nepamiršti reguliariai apsilankyti odontologijos klinikoje. Burnos higiena taip pat yra svarbi ir dėl estetikos – kadangi procedūros metu yra nuvalomos apnašos ir panaikinami dantų akmenys, dantys tampa šviesesni. Burnos higieną visada rekomenduojama atlikti prieš dantų balinimą bei kitas odontologines procedūras (pavyzdžiui, prieš dantų implantavimą).

Kaip atliekama burnos higiena?

Kartais baiminamasi, kad ši procedūra gali būti pernelyg varginanti ar skausminga, tačiau dėl to nerimauti tikrai nereikėtų. Paprastai burnos higiena yra atliekama naudojant ultragarsinį aparatą, vėliau dantys nupoliruojami. Visa tai trunka nuo 20 iki 40 minučių, o po šios procedūros pacientas gali džiaugtis šiek tiek pašviesėjusiais dantimis.

Kaip pasiruošti procedūrai ir kaip elgtis po jos?

Specialus pasiruošimas šiai procedūrai nėra reikalingas (pakanka prieš keliaujant į kliniką išsivalyti dantis), tačiau po atliktos burnos higienos rekomenduojama bent parą nevartoti dažančių produktų ir nerūkyti. Kurį laiką dantys gali būti šiek tiek jautresni – tai yra visiškai normalu, po kelių dienų jautrumas turėtų praeiti.

Paslaugas teikia