Dantų implantai: ką svarbu apie juos žinoti?

Šiuolaikinė odontologija džiugina itin pažangiomis dantų atkūrimo galimybėmis, tad net ir tuomet, jei pacientas yra netekęs vieno, kelių ar net visų dantų, išeitis tikrai yra. Viena pažangiausių pasirinkimo galimybių neabejotinai yra dantų implantai, kurie pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje tapo itin populiarūs. Toks pasirinkimas turi tikrai nemažai privalumų, todėl pravartu apžvelgti pačius svarbiausius – galbūt tai padės paprasčiau apsispręsti dėl tinkamiausios dantų atkūrimo technologijos.

Galimybė išvengti žandikaulio nykimo

Jei pacientas yra netekęs vieno ar daugiau dantų, ilgainiui žandikaulio kaulas ima nykti, o tai turi neigiamą poveikį estetiniam veido vaizdui. Nykstant žandikauliui yra pastebimas veido pažemėjimas, todėl pacientas atrodo vyresnis nei yra iš tiesų. Kiekvienas mūsų norėtų kuo ilgesnį laiką atrodyti kiek įmanoma jauniau, tad dantų implantai tikrai gali būti palankia išeitimi. Implantas atstoja natūralią danties šaknį, todėl žandikauliui tenka pakankama apkrova, ir bėgant laikui išlaikomas sveikas žandikaulio kaulas. Deja, išimami dantų protezai ar fiksuoti tilteliai negali to užtikrinti, tad tuomet, jei norite paties geriausio rezultato, vertėtų pasvarstyti apie dantų implantavimą.

Pasiekiamas ilgalaikis rezultatas

Niekam ne paslaptis, kad išimami dantų protezai nėra pakankamai patvarūs ir ilgaamžiai, o dantų tilteliai yra fiksuojami prie gretutinių nušlifuotų dantų (tilteliai įprastai tarnauja apie 12 metų). Nusprendus pasirinkti dantų implantus galima būti ramiems, kad tokia dantų atkūrimo metodika pasiektu rezultatu leis džiaugtis kelis dešimtmečius ar dar ilgesnį laiką, todėl greitu metu jums tikrai neteks rūpintis papildomomis investicijomis.

Natūraliai atrodantys dantys

Dantų implantai gali būti taikomi ir tada, kai tenka atstatyti krūminius dantis, ir tuomet, jei pacientas yra netekęs priekinių dantų. Ant įsriegto dantų implanto yra fiksuojama danties karūnėlė, kuri atrodo tarsi natūralus dantis. Odontologijos klinikos gali pasiūlyti iš įvairių medžiagų pagamintas dantų karūnėles, todėl pasitarę su specialistais galėsite priimti patį geriausią sprendimą.

Taip pat svarbu ir tai, kad dantų implantai nesukelia jokio diskomforto kalbant ar kramtant maistą, o jų priežiūra yra beveik tokia pati, kaip ir natūralių dantų, todėl tokia dantų atkūrimo technologija gali pasiteisinti tikrai dažnose situacijose.