Dantų protezai: dažniausiai taikomi sprendimai
Dantų protezavimas – tai viena iš galimybių, leidžiančių efektyviai atkurti pažeistus dantis. Deja, dantų plombavimas ne visada yra visagalis, tad tam tikrose situacijose dantų protezai gali būti pačia geriausia išeitimi. Nėra jokio reikalo išsigąsti: šiuolaikinės dantų protezavimo galimybės leidžia atkurti dantis ne tik efektyviai, bet taip pat ir labai estetiškai, taigi, net ir atkuriant priekinius dantis galima tikėtis tikrai puikaus rezultato. Dantų protezavimo galimybių šiandien yra ganėtinai daug, taigi, palanku apžvelgti tokias, kurios taikomos dažniausiai.
Išimamų protezų gamyba
Tokie dantų protezai yra patys pigiausi, tad nieko keisto, kad toks pasirinkimas yra populiarus ir šiomis dienomis. Dažniausiai išimamus protezus pasirenka vyresnio amžiaus žmonės, kurie yra netekę didžiosios dalies dantų, tačiau svarbu įvertinti, kad tokie protezai nėra pakankamai patogūs ar labai patvarūs. Pacientai neretai skundžiasi, kad stabilumo stinga ne tik kramtant, bet taip pat ir kalbant, taigi, prieš priimdami tokį sprendimą turėtumėte gerai pagalvoti, ar jis tikrai pasiteisins.
Dantų tilteliai
Jei pacientas neteko danties, esančio tarp greta kitų dantų, jam gali būti taikomas vadinamas dantų tiltelis. Tokia protezavimo galimybė yra pigesnė už dantų implantavimą, tačiau įvertinkite tai, kad teks šlifuoti greta esančius dantis (jie turi būti sveiki ir ganėtinai tvirti). Tokie dantų protezai nėra labai ilgaamžiai – dažniausiai dantų tilteliai tarnauja keliolika metų.
Dantų karūnėlės
Tai – toks dantų protezavimo tipas, kuris gali būti taikomas atkuriant pažeistus dantis ar implantuojant dantis (implantas atstoja danties šaknį, o protezas – viršutinę dirbtinio danties dalį). Tokie dantų protezai yra gaminami iš įvairių medžiagų, tačiau odontologai dažniausiai rekomenduoja rinktis cirkonio keramikos protezus, kurie yra labai tvirti ir atrodo kaip natūralus danties audinys.
Estetiniai sprendimai
Dantų laminatės odontologų praktikoje taikomos vis dažniau. Ne taip ir retai yra siekiama atkurti pažeistus priekinius dantis, todėl tokie dantų protezai gali būti puikia išeitimi. Palanku yra tai, kad bėgant laikui laminatės nekeičia savo spalvos ir atrodo labai natūraliai, todėl tai gali būti puiki estetinio dantų plombavimo alternatyva.