Endodontinis gydymas

Endodontinis gydymas : kas tai ir kada jis reikalingas?

Endodontinis gydymas (kitaip dar vadinamas dantų šaknų kanalų gydymu) yra reikalingas tada, kai danties pulpa yra infekuota. Pulpa – tai danties ertmę užpildantis minkštasis audinys, kuris yra po kietųjų danties audinių sluoksniu. Jei pulpa yra pažeidžiama, dantis tampa negyvybingas, todėl yra reikalingas danties pažeidimų gydymas.

Kada reikalingas endotontinis gydymas?

  • Jei danties skausmas yra labai ilgai trunkantis;
  • Jei danties skausmas yra labai ūmus, plintantis į ausį (toks skausmas dažniausiai pasireiškia vakare arba naktį);
  • Danties skausmas yra nuolatinis, pulsuojantis.

Jei pacientui reikalingas endodontinis gydymas, danties skausmą gali išprovokuoti karštis, sukandimas ar prisilietimas. Pažeisti dantys gali būti pakeitę įprastą spalvą, gali būti pastebimi dantenų patinimai, susidarę pūliniai.

Kodėl svarbu į odontologus kreiptis kuo skubiau?

Jei dantų kanalai nėra gydomi, tokiu atveju infekcija gali patekti už danties šaknies ribų ir sukelti danties audinių uždegimą. Uždegimo procesai ilgainiui gali pradėti tirpdyti žandikaulio kaulą, dantį gali tekti pašalinti. Jei danties audinių uždegimas yra lėtinis, pacientas gali nejausti jokio skausmo, tačiau esant ūmiam uždegimui skausmas gali būti stiprus, taip pat galimas tinimas. Jei endodontinis gydymas yra pradedamas laiku, tai padeda prailginti danties tarnavimo trukmę.

Kaip atliekamas dantų kanalų gydymas?

Endodontinis gydymas Jelendenta odontologijos centre yra atliekamas naudojant pažangiausią odontologinę įrangą. Pirmiausia yra atliekama danties nuotrauka, įvertinama danties būklė, ir pradedamas gydymas. Procedūros metu yra naudojama vietinė nejautra, atliekamas cheminis kanalų valymas pašalinant pulpą. Tuomet valomi ir formuojami kanalai,  vėliau atliekamas kanalų irigavimas naudojant cheminius tirpalus, o galiausiai dantų kanalai užveriami plombine medžiaga.

Endodontinis gydymas Jelendenta odontologijos centre yra atliekamas be jokio skausmo ar kitų nemalonių pojūčių, todėl pacientams tikrai nėra reikalo nerimauti, kad procedūra bus pernelyg varginanti ar skausminga. Į odontologijos gydytoją visada rekomenduojama kreiptis kuo anksčiau, kol uždegimas dar nėra išplitęs, nes tokiu atveju gydymas bus paprastesnis, ir, žinoma, sėkmingesnis.

Paslaugas teikia

Konsultacijai registruokitės telefonu arba el.paštu