Dantų plombavimas

Dantų plombavimas : dažniausiai užduodami klausimai

Dantų plombavimas – tai viena dažniausių odontologo kabinete atliekamų procedūrų. Jei dantys yra pažeidžiami karieso, labai svarbu tai, kad jie būtų kuo anksčiau plombuojami, nes tai padeda išvengti įvairių rimtų problemų. Jei danties plombavimas bus atliekamas pirmą kartą, pacientams neretai kyla įvairių klausimų, taigi, pabandykime į juos atsakyti.

Kokios medžiagos naudojamos plombuojant dantis?

Įprastai odontologijos klinikose yra naudojamos trijų tipų plombos: šviesoje kietėjantis kompozitas (kitaip jis dar vadinamas helio plomba), stiklojonomerinės plombos (jos yra naudojamos plombuojant pieninius dantis) ir amalgama (sidabro plombos).

Kaip atliekamas dantų plombavimas?

Dantų plombavimas yra atliekamas taikant vietinius anestetikus. Kai dantis yra visiškai nujautrintas, jis išvalomas grąžteliu ir paruošiamas plombavimui. Galiausiai danties struktūra yra atkuriama naudojant plombinę medžiagą. Dažniausiai danties plombavimas trunka nuo 10-15 minučių iki valandos.

Kada reikalingas dantų plombavimas?

Toks odontologinis gydymas yra reikalingas tada, kai dantys yra pažeidžiami karieso. Nors iš pirmo žvilgsnio kariesas gali atrodyti kaip nedidelė dėmelė, tačiau iš tiesų pažeidimas gali būti apėmęs ir gilesnius danties sluoksnius. Vis dėlto, ne visi dantų patamsėjimai yra kariesas – tą nustatyti gali tik odontologas.

Ar galima valgyti prieš dantų plombavimą ir po jo?

Prieš įvairias odontologines procedūras visada rekomenduojama pavalgyti, tad dantų plombavimas taip pat nėra išimtis. Tai reikalinga tam, kad seilėtekis būtų mažesnis – gydomus dantis bus paprasčiau izoliuoti nuo seilių. Jei bus naudojamos helio plombos, valgyti galėsite iškart po procedūros, o tuomet, jei dantys bus plombuojami amalgama ar stiklojonomerinės plombomis, valgyti galėsite po valandos.

Dantų plombavimas Jelendenta odontologijos centre šiandien atliekamas tikrai moderniai ir be jokio skausmo, tad baimintis dėl šios procedūros tikrai neverta.

Paslaugas teikia