Dantų protezavimas

Dantų protezavimas : kokias galimybes pasirinkti?

Dantų protezai odontologijoje yra taikomi jau gana seniai, tačiau anksčiau jie nebuvo tokie pažangūs, kokie yra dabar. Įvairių protezų tipų šiuo metu yra gana nemažai, tad pacientams visada gali būti pasirenkami labiausiai tinkantys. Taigi, iš ko galima rinktis?

Išimami dantų protezai                                        

Tokį protezų tipą dažniausiai nusprendžia rinktis vyresnio amžiaus žmonės, kurie yra netekę gana didelio kiekio dantų. Išimami protezai yra pigiausi, o jų tipai gali būti du – tai lanko atramos protezai arba dantų plokštelės. Svarbu žinoti, kad tokie protezai neapsaugo žandikaulių nuo nykimo, be to, tokie dirbtiniai dantys yra gana nepatogūs ir reikalaujantys nemažai priežiūros.

Dantų tilteliai

Toks dantų protezavimo tipas anksčiau buvo labai populiarus, tačiau šiandien dažniau nusprendžiama rinktis dantų implantus, kurie pasižymi kur kas didesniu ilgaamžiškumu. Dantų tiltelių tarnavimo trukmė paprastai siekia 8-12 metų, jie yra tvirtinami prie greta esančių dantų, kurie yra nušlifuojami. Labai svarbu tai, kad dantys, prie kurių yra tvirtinami tilteliai, būtų sveiki ir pakankamai tvirti.

Dantų vainikėliai

Toks dantų protezavimas Vilniuje šiuo metu yra populiariausias. Dantų vainikėliai yra tvirtinami ant implantų arba ant pažeistų dantų, jie gali būti gaminami iš metalo keramikos arba iš cirkonio oksido keramikos. Jei protezuojami priekiniai dantys, pastaroji pasirinkimo galimybė yra kur kas palankesnė, nes bemetalės keramikos protezai yra pralaidūs šviesai ir atrodo kur kas natūraliau.

Kiti dantų protezavimo tipai

Dantų protezavimas Jelendenta odontologijos centre neapsiriboja anksčiau išvardintomis galimybėmis. Taip pat gali būti pasirenkami dantų užklotai, kurie taikomi tada, kai krūminiai dantys yra pernelyg nudilę. Dantų laminatės gali būti pasirenkamos tada, kai norima priekiniams dantims suteikti estetiškesnę išvaizdą. Jos yra tvirtinamos ant priekinių dantų, ir padeda maskuoti įvairius dantų nelygumus, spalvos pakitimus, taip pat gali patobulinti dantų formą.

Paslaugas teikia

Konsultacijai registruokitės telefonu arba el.paštu