Burnos higiena: kodėl ji tokia svarbi?

Profesionali burnos higiena odontologo kabinete turėtų būti atliekama kartą per pusmetį: tai – visiškai neskausminga procedūra, kurios metu yra nuvalomos dantų apnašos ir pašalinami akmenys. Įprastai burnos higiena yra atliekama vos per 20 minučių, o po jos įvertinama, kokia yra dantų būklė, ir prireikus paskiriami būsimi vizitai. Priežasčių, kodėl verta pasirūpinti profesionalia burnos higiena, tikrai nestinga, tad apžvelkime pagrindines.

Motyvacija apsilankyti odontologijos klinikoje

Nors kiekvienam yra žinoma, kad odontologijos klinikoje svarbu lankytis bent du kartus į metus, tačiau tuomet, jei nesiskundžiama jokiomis dantų problemomis, prisiruošti apsilankyti klinikoje gali būti net labai sudėtinga. Gana dažnai šis vizitas atidėliojamas iki tol, kol pajuntamas dantų skausmas ar pastebimi ženklūs pakitimai, tačiau laukti tikrai nereikėtų. Tuo atveju, jei  bus numatoma burnos higienos procedūra, prisiruošti apsilankyti klinikoje bus kur kas paprasčiau.

Baltesni dantys

Atliekant šią procedūrą yra nuvalomos dantų apnašos, todėl po vizito galima džiaugtis baltesniais dantimis. Burnos higieną patartina atlikti tuomet, kada planuojama balinti dantis, ar kuomet numatomos kitos odontologinės procedūros (estetinis plombavimas, dantų protezavimas, implantavimas, ir t.t.) Po profesionalios burnos higienos procedūros patartina kelias dienas vengti dažančių produktų bei juodos kavos, nes tai padės ilgiau išlaikyti dantų baltumą.

Profilaktinė apžiūra

Atlikus profesionalią burnos higieną visuomet yra įvertinama dantų būklė, ir tuomet, jei pastebima tam tikrų pakitimų, skiriamos procedūros kitų vizitų metu. Reguliariai atliekama burnos higiena padeda išvengti rimtų dantų problemų, todėl dantų taisymas yra gerokai paprastesnis, ir, žinoma, pigesnis.

Užkertamas kelias ėduonies atsiradimui

Ėduonis yra viena labiausiai paplitusių ligų, nuo kurios kenčia net 90 procentų viso pasaulio žmonių. Jei ant dantų susikaupusios apnašos nėra laiku pašalinamos, tokiu atveju anksčiau ar vėliau dantis apninka ėduonis. Retam pacientui dantų plombavimas teikia džiaugsmą, tad svarbu žinoti, kad tam galima užkirsti kelią.

Palanku ir tai, kad profesionali burnos higiena yra gana nebrangi paslauga, todėl pasirūpinkite, kad ji būtų suteikiama pakankamai dažnai. Procedūra yra atliekama pakankamai greitai, tad tikrai neverta nerimauti, kad tai truks pernelyg ilgai.

Balti dantys | Dantys be karieso | Kaip atbalinti dantis | Kaip prižiūrėti dantis | Burnos higiena | Ar verta dėtis dantų implantus? | Dantų implantai Vilniuje kaina | Gražūs dantys – dantų implantų magija | Implantai dantims pigiau: kaip rasti geriausią pasiūlymą? | Straumann dantų implantai: svarbiausi privalumai