Dantys be karieso: kaip tą pasiekti?

Dantų kariesas, kitaip dar vadinamas ėduonimi, yra pati dažniausia odontologinė problema, nuo kurios kenčia net 90 procentų viso pasaulio žmonių. Dantys be karieso turėtų būti kiekvieno mūsų siekiamybė, taigi, keli naudingi patarimai tikrai padės džiaugtis sveikesniais dantimis.

Kariesą pastebėkite laiku

Kuo mažesni yra karieso sukelti pažeidimai, tuo paprastesnis yra dantų gydymas, todėl labai svarbu ėduonį laiku pastebėti. Pirminėje stadijoje ėduonis atrodo kaip balzgana dėmelė ant dantų paviršiaus, o esant palankioms sąlygoms plika akimi pastebimas ėduonis yra matomas  praėjus maždaug mėnesiui. Pacientas jaučia trumpalaikį gėlimą, valgant karštą ar šaltą maistą juntamas skausmas. Jei odontologijos klinikoje apsilankoma pakankamai greitai, galima išvengti ėduonies sukeltų komplikacijų (pulpos uždegimo, ir t.t.)

Formuokite tinkamus įpročius

Dantis rekomenduojama valyti bent du kartus per dieną, ir tą atlikti taisyklingai. Patartina naudoti ne vien tik dantų šepetėlį bei dantų pastą, bet taip pat ir tarpdančių siūlą, nes ėduonis gali apnikti ir tarpdančius. Dantys be karieso džiugina tuos žmones, kurie vengia daug angliavandenių turinčio maisto, nepiktnaudžiauja saldumynais. Jei jums sunku atsisakyti saldainių ar saldžių kepinių, pasvarstykite, kuo juos galėtumėte pakeisti (gali pasiteisinti džiovinti vaisiai, uogos, ir t.t.)

Reguliariai lankykitės pas odontologą

Odontologijos klinikoje patartina apsilankyti kartą per pusmetį: šio vizito metu bus atliekama profesionali burnos higiena (jos metu pašalinamos dantų apnašos ir nuvalomi akmenys) bei įvertinama dantų būklė. Tuo atveju, jei dantis yra pažeidęs kariesas, skiriamas kitas vizitas, kurio metu bus atliekamos reikalingos procedūros.

Vaikų dantų apsauga

Kai norima apsaugoti vaikų dantis, juos rekomenduojama dengti silantais. Tai – visiškai paprasta ir neskausminga procedūra, kuri užkerta kelią ėduonies atsiradimui, ir vaikas gali džiaugtis kur kas tvirtesniais dantimis. Dantų dengimo silantais programa yra skirta 6-14 metų vaikams ir paaugliams, procedūra gali būti atlieka ir valstybinėse, ir privačiose klinikose.

Dantys be karieso – kiekvieno mūsų svajonė, tačiau labai svarbu pasirūpinti, kad būtų užtikrinama tinkama dantų priežiūra. Net ir tada, jei dantis valotės itin kruopščiai, nepamirškite porą kartų per metus apsilankyti odontologijos klinikoje, kurioje bus įvertinta jūsų dantų būklė.

Balti dantys | Dantys be karieso | Kaip atbalinti dantis | Kaip prižiūrėti dantis | Burnos higiena | Ar verta dėtis dantų implantus? | Dantų implantai Vilniuje kaina | Gražūs dantys – dantų implantų magija | Implantai dantims pigiau: kaip rasti geriausią pasiūlymą? | Straumann dantų implantai: svarbiausi privalumai