Kaip atbalinti dantis?

Balti dantys puošia kiekvieną žmogų, tačiau dėl tam tikrų nepalankių veiksnių tikrai ne kiekvienas mūsų gali pasigirti balta šypsena. Dantys ima gelsti dėl piktnaudžiavimo juoda kava ar raudonu vynu, dėl dažančių maisto produktų valgymo, rūkymo, ir t.t. Jei dantų spalva jūsų nedžiugina, tikėtina, kad keliate klausimą, kaip atbalinti dantis: būdų, kaip tą galima padaryti, yra gana nemažai, taigi, kokie jų yra patys veiksmingiausi?

Naminės dantų balinimo priemonės

Naminėmis priemonėmis dantys yra balinami jau nuo labai senų laikų: šiandien kiekvienam yra žinomas dantų balinimo galimybė soda ar citrinos rūgštimi. Vis dėlto, nors tokios priemonės gali padėti pašviesinti dantis, tačiau dantys taps kur kas jautresni, o dantenos gali imti kraujuoti. Jei  svarstote, kaip atbalinti dantis saugiau, tačiau norite išbandyti namines priemones, galite rinktis kokosų aliejų. Šis dantų balinimo būdas yra visiškai saugus, tačiau nusiteikite, kad juo teks kasdien skalauti dantis po 20-40 minučių. Deja, tikrai ne visiems pakanka kantrybės tą atlikti, o ir rezultatai ne visada yra ženkliai pastebimi.

Dantų balinimas kapomis

Jei norite dantis balinti namuose, galite rinktis dantų balinimą kapomis: odontologijos klinikoje bus paimami dantų įspaudai, ir pagal tai pagaminamos specialios dantų balinimo kapos. Į šias kapas reikės įšvirkšti specialaus dantų balinimo gelio, ir įsidėti kapas nakčiai (jei pasirinksite stipresnės koncentracijos balinimo gelį, dantis gali tekti balinti po porą valandų per dieną).

Dantų balinimas lazeriu

Kai pacientai teiraujasi, kaip atbalinti dantis, neretai yra rekomenduojama rinktis dantų balinimą lazeriu. Ši procedūra pasiteisina dėl to, kad rezultatai yra pasiekiami itin greitai – prireikia vos vieno vizito odontologijos klinikoje.

Kiti dantų balinimo būdai

Šiuo metu prekyboje galima rasti tikrai nemažą įvairių dantų balinimo priemonių pasirinkimą: siūloma išbandyti dantų balinimo pieštukus, juosteles ar kitas priemones, tačiau aklai pasikliauti žadamu rezultatu tikrai nereikėtų. Visada svarbu pasirūpinti, kad dantų balinimo priemonės būtų saugios, tad prieš apsispręsdami, kokias priemones pasirinkti, pirmiausia pasikonsultuokite su odontologu.

Svarbu žinoti, kad dantų plombos ir protezai nenubąla, todėl gali tekti pasvarstyti apie jų keitimą.

Balti dantys | Dantys be karieso | Kaip atbalinti dantis | Kaip prižiūrėti dantis | Burnos higiena | Ar verta dėtis dantų implantus? | Dantų implantai Vilniuje kaina | Gražūs dantys – dantų implantų magija | Implantai dantims pigiau: kaip rasti geriausią pasiūlymą? | Straumann dantų implantai: svarbiausi privalumai