Kaip prižiūrėti dantis: 5 svarbiausios taisyklės

Kiekvienam yra žinoma, kaip yra svarbu valytis dantis, tačiau to ne visada pakanka, kad būtų galima džiaugtis sveikais baltais dantimis. Šios penkios svarbiausios taisyklės, kaip prižiūrėti dantis, padės išvengti rimtų odontologinių problemų, ir, žinoma, leis šypsotis be jokių kompleksų. Taigi, ką svarbiausia žinoti apie dantų priežiūrą?

Pasirinkite tinkamas dantų priežiūros priemones

Brangiausios dantų priežiūros priemonės nebūtinai yra pačios geriausios, todėl jas reikėtų rinktis itin atidžiai. Jei odontologas jums patarė, kaip prižiūrėti dantis, ir kokias priemones vertėtų pasirinkti, tikėtina, kad apsispręsti galėsite kur kas paprasčiau, o tuomet, jei kiltų tam tikrų dvejonių, galite pasikonsultuoti su vaistininku.

Nepamirškite valyti tarpdančių

Nepakanka vien tik išsivalyti dantis šepetėliu – taip pat rekomenduojama naudoti tarpdančių siūlą, kuris padės išvalyti maisto likučius. Tarpdančių siūlą patartina naudoti po kiekvieno valgio, tačiau tuomet, jei nėra galimybių tą atlikti, galima sutriauškinti sultingą obuolį, kuris padės išvalyti maisto likučius. Kai kuriems pacientams yra sudėtinga valyti tarpdančius neturint veidrodžio, todėl to geriausia mokytis užsimerkus – tuomet atliekant šią procedūrą veidrodis tikrai nebus reikalingas.

Mityba – ne ką mažiau svarbi

Mityba turi didelį poveikį bendrai savijautai: tam tikrų medžiagų trūkumas gali prišaukti įvairias ligas bei susilpninti dantis. Kad taip nenutiktų, pasistenkite, kad jūsų mityba būtų kuo geriau subalansuota, ir tai leis džiaugtis kur kas sveikesniais dantimis.

Atsikratykite žalingų įpročių

Niekam ne paslaptis, kad rūkymas yra vienas didžiausių sveikų ir baltų dantų priešų, todėl rūkantiems žmonėms patartina ieškoti būdų, kurie padėtų su tuo kovoti. Rūkančių žmonių dantys gelsta kur kas greičiau, o ilgainiui tenka susidurti ir su kur kas rimtesnėmis dantų problemomis, tad pasistenkite, kd taip nenutiktų.

Reguliariai lankykitės odontologijos klinikoje

Odontologijos klinikoje rekomenduojama lankytis kartą per pusmetį: šio vizito metu bus atliekama profesionali burnos higiena ir įvertinama dantų būklė. Taip pat odontologai patars, kaip prižiūrėti dantis, kad išvengtumėte įvairių dantų ir dantenų ligų.

Jei laikysitės šių svarbiausių dantų priežiūros taisyklių, tikėtina, kad jūsų dantys bus kur kas tvirtesni ir sveikesni.

Balti dantys | Dantys be karieso | Kaip atbalinti dantis | Kaip prižiūrėti dantis | Burnos higiena | Ar verta dėtis dantų implantus? | Dantų implantai Vilniuje kaina | Gražūs dantys – dantų implantų magija | Implantai dantims pigiau: kaip rasti geriausią pasiūlymą? | Straumann dantų implantai: svarbiausi privalumai