Dantu protezavimas pigiau, kaip galima sutaupyti?

Tai be galo svarbus dalykas, bet daugelis tik netekę dantų tai įvertina, kai jau kažką pakeisti būna per vėlu. Todėl pirmiausiai rekomenduojama skirti pakankamai dėmesio jų priežiūrai, kol dar galima turėti bei išsaugoti savus dantis. Tačiau šiomis dienomis medicina sparčiai juda į priekį, todėl net neturintys savų dantų gali sėkmingai gyventi pilnavertį gyvenimą ir valgyti mėgstamą maistą bei džiaugtis gražia šypsena. Ir visa tai dėka protezų. Tiesa, kokybiški gaminiai nėra labai pigūs, todėl daugelis nemažai svarsto prieš jų įsigijimą. Tačiau tikrai nereikės kiekvieną kartą išlaidauti, kadangi galima ir sumokant mažiau džiaugtis kokybiškais naujais dantimis, kurie puikiai atliks savo funkciją. Kadangi kai kuriose klinikose yra taikomos specialios akcijos bei nuolaidos, kuriomis gali pasinaudoti praktiškai kiekvienas. Ir tai papildoma proga sutaupyti. Tuo labiau, kad visuomet galima rinktis tarp brangesnių ir pigesnių variantų. O kaina nebūtinai tiesiogiai atspindės gaminio kokybę.

Ar protezai sukelia kažkokių nepatogumų?

Pradžioj gali atrodyti, jog natūralių dantų niekuo neįmanoma pakeisti, kad ir kokie kokybiški būtų protezai. Tuo labiau, jeigu pasirenkamas toks variantas dantu protezavimas pigiau. Nors tikrai nereikėtų manyti, jog mažiau kainuojantis variantas bus kažkuo prastesnis. Aišku, prie tokių naujų dantų tikrai reikia priprasti, todėl pradžioje gali būti kažkiek nepatogumo. Dėl šios priežasties gali būti sunkiau kramtyti itin kietą maistą. Tačiau tai tik laiko klausimas, kadangi vėliau šios problemos neturėtų likti. Taip pat labai daug priklauso ir nuo to, kokie protezai pasirenkami, kadangi ir jų variantų yra pakankamai nemažai. Tačiau praktiškai visi jie pritaikyti taip, jog žmonėms būtų patogu bei galėtų atstoti tikrus dantis. Taigi, nerimauti tikrai nevertėtų. Tuo labiau, kad visuomet galima pasikonsultuoti ir su odontologais, kurie pasidalins profesionaliais patarimais.

Kokios priežiūros jiems reikės?

Dažniausiai kažkokios specifinės priežiūros protezai nereikalaus. Aišku, kaip ir valome įprastai dantis, taip ir jais teks pasirūpinti pašalinant per dieną susikaupusius nešvarumus. Žinoma, tai gali būti ir pakankamai lengvai pažeidžiamas gaminys. Aišku, šis aspektas nepriklauso nuo to, ar dantu protezavimas pigiau ar brangiau kainuoja. Kadangi galima išskirti tik įprastus protezus bei dantų implantus. Ir būtent pastarieji reikalauja minimalios priežiūros. Tiesa, jie yra ženkliai brangesni ir su jais yra žymiai sudėtingesnės visos procedūros. Tačiau vėliau galima visiškai pamiršti apie tokių dirbtinių dantų papildomą priežiūrą. Bet ir įprasti protezai, kurie dažniausiai gaminami plokštelės pagrindu neturėtų sukelti didesnių nepatogumų. Taigi, praktiškai visi šiuolaikiniai gaminiai yra kokybiški bei patikimi ir nesukelia papildomų rūpesčių. Kadangi viskas juda į priekį ir ši medicinos sritis taip pat nėra išimtis.